Wiosenne porządki, porada nr 3: prawidłowa pielęgnacja mebli drewnianych lakierowanych

Wiosenne porządki, porada nr 2: czyszczenie kanapy z ekoskóry
14 marca 2018
Wiosenne porządki, porada nr 4: prawidłowa pielęgnacja mebli matowych lakierowanych
22 marca 2018

Cztery sposoby jak możesz nieświadomie zniszczyć meble. Ty też tak robisz?

 

  1. Woda. Meble drewniane nie lubią wody. Nadmiar wody może spowodować uszkodzenie lakieru, dlatego nie myj ich wodą z płynem. Nadmiar wody może spowodować wypaczenie drewna oraz pękanie lakieru. Są to zmiany nieodwracalne.
  2. Detergenty. Mocno działające środki chemiczne mogą bardzo łatwo zmatowić lub odplamić lakier. Trwale! Zawsze sprawdź na opakowaniu czy dany produkt jest bezpieczny dla drewna. Stosuj zasadę, że do drewna używa się tylko produktów przeznaczonych do drewna.
  3. Szorowanie. Nigdy nie używaj do czyszczenia drewna szorstkich ściereczek i gąbek, gdyż ścierają lakier i pozostawią rysy. W rysy zaczyna wnikać brud i bardzo trudno go usunąć. Używając szorstkich ściereczek usuwa się warstwę lakieru. Wtedy drewno nie jest w żaden sposób chronione i meble niszczą się dużo szybciej.
  4. Produkty do czyszczenia w sprayu. Na pewno znasz je z reklam telewizyjnych. Są to środki dwa w jednym, czyszczą i konserwują. Jednak zamiast czyścić drewno pozostawiają na powierzchni tłustą warstwę, która miesza się z brudem i kurzem. Pamiętaj, że dobry produkt do drewna może ALBO czyścić ALBO zabezpieczać drewno. Dlatego zawsze stosuj osobny produkt do czyszczenia i dopiero po wyczyszczeniu zastosuj produkt do konserwacji drewna.

 

Każdy z powyższych sposobów może bardzo łatwo zniszczyć Twoje meble. Jeżeli chcesz wiedzieć jak prawidłowo dbać o meble zajrzyj do naszego działu praktycznych porad.

Komentarze są wyłączone.