Wiosenne porządki, porada nr 4: prawidłowa pielęgnacja mebli matowych lakierowanych

Wiosenne porządki, porada nr 3: prawidłowa pielęgnacja mebli drewnianych lakierowanych
20 marca 2018
Wiosenne porządki, porada nr 5: prawidłowa pielęgnacja mebli kuchennych z wysokim połyskiem
24 marca 2018

Meble matowe to meble lakierowane lakierami ochronnymi o wykończeniu matowym. Są lubiane za swój szlachetny wygląd.

Meble o tym wykończeniu zazwyczaj są z drewna, jednak ostatnimi czasy często spotykane są również matowe meble z płyty. Pielęgnacja mebli w obu przypadkach jest taka sama. Jeżeli masz meble z wykończeniem matowym użyj do pielęgnacji produktów nadających matowe wykończenie. Jest to ważne, jeżeli chcesz aby meble przestały się świecić.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że pielęgnacja mebli matowych jest bardzo prosta, jednak nie zawsze tak jest. Wszechobecne odciski palców potrafią doprowadzić osoby dbające o dom do prawdziwego szału. Usunięcie odcisków palców bez dobrego środka często jest nieskuteczne. Pocierasz, wycierasz i polerujesz, a one nie chcą zniknąć! Aby usunąć świecące odciski palców użyj dobrego środka do czyszczenia drewna, np. Oranje Wood Cleaner.

Na sam koniec najważniejsze! Dopóki nie usuniesz wszystkich odcisków palców i wszystkich plam nie nakładaj środka konserwującego! Nałożenie środka konserwującego drewno bardzo mocno utrudni później usunięcie plam całkowicie.

Poradę przygotował zespół Oranje Polska. Po więcej porad na temat pielęgnacji drewna zapraszamy do naszego działu porad.

Komentarze są wyłączone.