Wiosenne porządki, porada nr 6: usuwanie brzydkich zapachów w domu

Wiosenne porządki, porada nr 5: prawidłowa pielęgnacja mebli kuchennych z wysokim połyskiem
24 marca 2018
Wiosenne porządki, porada nr 7: pielęgnacja mebli z surowego drewna i olejowanych
27 marca 2018

Dostępnych jest wiele różnych produktów do usuwania brzydkich zapachów. Niektóre tylko maskują nieprzyjemne zapachy, inne usuwają je częściowo lub całkowicie.

Aby wybrać odpowiedni sposób oraz odpowiedni produkt zastanów się jakie zapachy chcesz usunąć oraz jakie jest ich źródło.

 

Kanapa lub dywan brzydko pachnie. Najpierw dokładnie wyczyść całą kanapę lub dywan. Usuń wszystkie plamy i zabrudzenia. Następnie przeprowadź neutralizację zapachów. W przypadku dywanów i kanap jest to zabieg niezwykle skuteczny. Cząsteczki neutralizatora łączą się z brzydkim zapachem prowadząc do powstania nowych neutralnych połączeń, nieaktywnych pod względem zapachu i toksyczności. Polecam Oranje Textile Power Cleaner do czyszczenia oraz Oranje Textile Refresher do neutralizacji. Będziesz zachwycona.

Mam kota lub psa i w domu czuć zapach zwierząt. Przede wszystkim pamiętaj o częstym czyszczeniu kuwety. Jeżeli Twój pupil zesikał się na dywan to plamę wyczyść, a następnie usuń zapach za pomocą neutralizatora zapachów. W wyczyszczonym domu zastosuj pochłaniacz zapachów.

Plamy moczu na dywanie lub kanapie. Wyczyściłaś, a nieprzyjemny zapach pozostał. Albo pojawił się ponownie po kilku dniach. Dzieje się tak dlatego, że środek czyszczący nie służy do usuwania brzydkich zapachów. On tylko czyści. Jeżeli miałaś dobry środek to na pewno wyczyściłaś dokładnie plamę. Jednak usunięcie brzydkiego zapachu należy przeprowadzić za pomocą skutecznego neutralizatora, np. Oranje Textile Refresher.

W mieszkaniu brzydko pachnie. Wyczyściłaś już wszystko, a nadal pozostaje brzydki zapach. Może to być pleśń lub grzyby. Przeprowadź ozonowanie (dezodoryzację) pomieszczeń. Ozon stosowany do dezodoryzacji jest środkiem odkażającym i idealnie nadaje się do stosowania w całych pomieszczeniach.

Dziecko zwymiotowało na dywan lub kanapę. Mimo czyszczenia brzydki zapach pozostał. Tutaj skuteczny będzie tylko neutralizator zapachów. 

W domu czuć zapach papierosów. Wyczyść wszystkie powierzchnie. Firanki wypierz. Kanapy, fotele i dywan wyczyść i zastosuj na nie neutralizator zapachów. Ten zabieg usunie zapach papierosów na zawsze.

 

Zapraszamy do naszego działu porad,

Zespół Oranje Polska

 

Komentarze są wyłączone.