Wiosenne porządki, porada nr 7: pielęgnacja mebli z surowego drewna i olejowanych

Wiosenne porządki, porada nr 6: usuwanie brzydkich zapachów w domu
26 marca 2018
Wiosenne porządki, porada nr 8: jak czyścić meble woskowane i antyki
28 marca 2018

Czym czyścić meble z surowego drewna? Często słyszy się, że meble należy czyścić takim samym środkiem jakim są pokryte. Czyli w przypadku mebli z surowego drewna olejem. Czy tak jest naprawdę?

Jak więc należy prawidłowo czyścić meble z surowego drewna?

Krok 1: Czyszczenie.

Wyczyść meble produktem do czyszczenia drewna. Środek do czyszczenia powinien usunąć brudne warstwy, tak aby olej nakładać na czystą powierzchnię.

Krok 2: Olejowanie.

Pamiętaj, że olej nie usuwa brudu z drewna, tylko je konserwuje. Brud należy najpierw usunąć produktem do czyszczenia drewna. Drewno wchłania olej stopniowo, dlatego też olejowanie należy wykonywać systematycznie. W zależności od rodzaju mebla zrób to 1-4 razy w roku. Komodę i szafę możesz olejować raz w roku lub rzadziej. Stół, który używasz na co dzień zabezpiecz olejem częściej, nawet 4 razy w roku. Przed olejowaniem zawsze usuń brud, kurz oraz tłuszcz odpowiednim środkiem do czyszczenia drewna.

Krok 3: Pielęgnacja na co dzień.

Pielęgnację drewna olejowanego przeprowadzamy na meblach domowych zamiennie z olejowaniem. Odpowiedni produkt usunie świecące plamy oraz pozostawi matowe wykończenie. Oczywiście przed użyciem najpierw wyczyść powierzchnię.

Pamiętaj! Nigdy nie myj mebli olejowanych detergentami! Uważaj, aby na meble nie rozlać alkoholu! Może to odbarwić ich powierzchnię.

Jeżeli chcesz więcej wiedzieć na temat prawidłowej pielęgnacji mebli olejowanych to przeczytaj poradę na naszej stronie.

Komentarze są wyłączone.